1 7 10 2 4 6 9 5 11 Przewijane obrazki strona
Jesteś tutaj:
Biblioteka w sieci

Biblioteka w sieci

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2013-04-15 13:10:41
"Bibliotek@ w sieci" to projekt realizowany przez bibliotekę dzieki dofinansowaniu otrzymanemu w konkursie grantowym "Aktywna Biblioteka" Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.
Wysokość dofinansowania wynosi 5 000 zł. Celem głównym projektu jest zainteresowanie dzieci czytelnictwem poprzez zaproszenie do twórczego działania - aktywny udział w cyklu warsztatów dziennikarskich i stworzenie wirtualnej gazety bibliotecznej. Celem szczegółowym jest stworzenie strony internetowej Biblioteki, która będzie pełnić rolę wirtualnej gazety dla osób uczestniczących w projekcie, jak również platformy wymiary opinii, doświadczeń i spostrzeżeń związanych z czytelnictwem i społecznością lokalną.
Warsztaty dziennikarskie pozwolą uczestniczącym w projekcie dzieciom, młodzieży w wieku 10 -13 lat na poszerzenie zdolności obserwacji otaczającego świata i rozwój umiejętności pisarskich oraz korzystanie
z nowoczesnych technologii medialnych. W ramach projektu planujemy spotkania z ciekawymi ludźmi naszej gminy i umieszczanie relacji na mającej powstać stronie internetowej biblioteki. Chcemy też, aby uczestnicy warsztatów mieli możliwość spotkania się z profesjonalnymi dziennikarzami lokalnymi, ale także poprzez wizytę studyjną w redakcji gazety ogólnopolskiej poznali warsztat i warunki pracy dużej redakcji.RELACJA Z 1 ZAJĘĆ WARSZTATU- autor Ola Witkowska


 
 
Pomiechówek
Młodzi Dziennikarze

W ramach projektu "Biblioteka w sieci" dzieci z gminy Pomiechówek mają szansę sprawdzić się w roli dziennikarzy.
W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Pomiechówku zaczęły się warsztaty dziennikarskie.
Na początku były informacje wstępne, póżniej uczestnicy dowiedzieli się jak wygląda praca dziennikarza i jak jest ciężka. Opowiadała o tym pani Maja Zakaszewska, redaktor naczelny Tygodnika Nowodworskiego.
Pokazana została obsługa program typu Photoshop, do składania gazety . Kolejno mozna było zrobić prototyp kolumny z dowolnej strony gazety, tak jak to robia profesjonalnie dziennikarze.
Dzieci będą mogły pisać recenzję z przeczytanych książek oraz sprawozdania z imprez.
Były to super zajęcia !


RELACJA Z WYJAZDU DO REDAKCJI GAZETY WYBORCZEJ -
autor Mateusz Pietrzak


W  dniu 7 czerwca 2013 roku Biblioteka Publiczna Gminy Pomiechówku zorganizowała członkom akcji Bibliotek@ w sieci wyjazd do siedziby Gazety Wyborczej, mieszczącej się przy ulicy Czerska 8/10 w Warszawie. Zwiedzaliśmy wszystkie najważniejsze miejsca w redakcji Gazety Wyborczej, między innymi: pokój grafików (łamaczy).

Naszym przewodnikiem był redaktor. "Co jest grane" - piątkowego dodatku Gazety Wyborczej. Pan Marcin oprowadził nas po całej przestrzeni redakcji (open-space). 
Szczególnie zaciekawił mnie jeden z pierwszych egzemplarzy Gazety Wyborczej. Był mocno pożółkły, a w porównaniu z dzisiejszymi gazetami wydawał się ogromny! 
Kolejną ciekawostką była tzw. ściana płaczu - powierzchnia, na której przyczepiane są kolejne wersje powstających artykułów. Tam najlepiej widać jak szybko i często zmieniają się newsy.
Cieszę się, że mogłem zobaczyć kulisy pracy dziennikarzy jednego z najbardziej popularnych dzienników w Polsce i poznać mechanizm wydawania gazety.
Wycieczka do redakcji była bardzo pouczająca.

                                       


Zobacz galerie: 

 
POLECAMY:

Poleć książkę

Tytuł książki:
Twoja opinia:
Twoje imię (nick):
Twój e-mail:
 • M_kultury
 • Msib
 • Program_rozwoju_bibliotek
 • Bn
 • Arfp
 • Link-do-przyszlosci-logo
 • E_1
 • Indeks
 • Czytam sobie
 • Ik
 • PACZKA_LITERACKA_baner_dla_bibliotek - Kopia