1 2b 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Odjazdowy" Pomiechówek

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2013-05-23 15:41:02
Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Akcja ma na celu promocję bibliotek, czytelnictwa i aktywnego stylu życia.
Tegoroczny pomiechowski rajd, którego organizatorem jest Biblioteka Publiczna w Pomiechówku odbył się 18 maja. Na mecie przed biblioteką zebrała się liczna grupa zapaleńców rowerów i miłośników książek. Wyruszyliśmy kilka minut po 10, kierując się w stronę Bronisławki. Spokojną, bezpieczną i niezwykle urokliwą trasą wzdłuż rozlewisk Narwii dojechaliśmy do dworca kolejowego w Modlinie Starym. Po krótkim odpoczynku i obejrzeniu odresturowanego dworca udaliśmy się do Twierdzy Modlin, gdzie czekała na nas grupa Odjazdowych Bibliotekarzy wraz z czytelnikami z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Dworze Maz. Tak silną grupą wyruszyliśmy na zwiedzanie twierdzy. Nasz przewodnik Pan Tomek – pasjonat, znawca historii Twierdzy Modlin i cyklista pokazał nam najwspanialsze, dostępne obiekty fortyfikacyjne i budowle obronne, przytaczając wiele faktów i ciekawostek historycznych. Zobaczyliśmy m.in.: Bramę Ostrołęcką, Bramę ks. J. Poniatowskiego, Działobitnię gen. Dehna, Kasyno oficerskie, pomnik obrońców Modlina, przejechaliśmy wzdłuż Cytadeli, a z platformy widokowej na Wieży Tatarskiej mogliśmy podziwiać wspaniałą panoramę ujścia Narwii do Wisły, Modlina, aż po wieżowce Warszawy.
Na zakończenie rozpaliliśmy ognisko. Zmęczeni i już głodni, ale zadowoleni i w doskonałych humorach zajadaliśmy upieczone kiełbaski. Panie Ewa Borkowska i Ewa Mróz- dyrektorki bibliotek podziękowały w sposób szczególny, najmłodszym uczestnikom rajdu, wręczając odjazdowe upominki i książeczki. Wspólna zabawa w kalambury z Tuwima, sprawiła wszystkim wiele radości i pokazała, że doskonałe pamiętamy wiersze z dzieciństwa. W ten sposób zaznaczyliśmy świętowanie Roku Tuwima.
I tak II rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz dobiegł końca.
Pragnę serdecznie podziękować za pomoc podczas rajdu Panom: Arturowi Końskiemu i Mirosławowi Witkowskiemu.
Dziękuje Panu Robertowi Banach – leśniczemu z Pomiechówka, za przekazanie nam drewna na ognisko.
Dziękuję Pani Anecie Zalewskiej – właścicielce restauracji Brama Ostrołęcka za gościnność
i serdeczną pomoc przy organizacji ogniska.
Na kolejną edycję rajdu zapraszam za rok.
Ewa Mróz – z zespołem Biblioteki Publicznej Gminy Pomiechówek.Zobacz galerie:
 

 
POLECAMY:

Poleć książkę

Tytuł książki:
Twoja opinia:
Twoje imię (nick):
Twój e-mail:
 • M_kultury
 • Msib
 • Program_rozwoju_bibliotek
 • Bn
 • Arfp
 • Link-do-przyszlosci-logo
 • E_1
 • Indeks
 • Czytam sobie
 • Ik
 • PACZKA_LITERACKA_baner_dla_bibliotek - Kopia