KPacholak__MG_0786 Wejście główne - Bibl. Pomiechówek (2) 20161229_172339 Dkk_plakat_2011

Przebudowa Biblioteki

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Przygotowania do budowy biblioteki nabierają tempa. Z końcem 2014 r. Urząd Gminy w Pomiechówku  ogłosił  postępowanie przetargowe na realizację zadania. "Modernizacja i rozbudowa Biblioteku Publicznej Gminy Pomiechówek oraz Filii w Kosewie" - przebudowa i wyposażenie częśći OSP na potrzeby Biblioteki Publicznej Gminy Pomiechówek oraz przebudowa i wyposażenie części klubu. 
Pozwoli to na wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie procesu inwestycyjnego, jak tylko warunki pogodowe będą sprzyjające.
 

Przy okazji przebudowy biblioteki zostaną również zmodernizowane budynki OSP w Pomiechówku oraz klubu wiejskiego w Kosewie dlatego przedmiot zamówienia został podzielony na cztery zadania, w ramach których zostanie wykonana:

1. Modernizacja i rozbudowa Biblioteki Publicznej w Pomiechówku wraz z wykonaniem aranżacji wnętrz i dostawa wyposażenia meblowego i elektronicznego.

2. Rozbudowa budynku filii Biblioteki Publicznej w miejscowości Kosewo wraz z wykonaniem projektu aranżacji wnętrz i dostawa wyposażenia meblowego i elektronicznego.

3. Modernizacja budynku użyteczności publicznej tj. strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z wymianą drzwi garażowych.

4. Modernizacja budynku użyteczności publicznej tj. klubu wiejskiego w miejscowości Kosewo.

 Na rozbudowę biblioteki uzyskaliśmy dofinansowanie z Programu Wieloletniego KULTURA + Priorytet „Biblioteka + Infrastruktura Bibliotek” realizowanego przez Instytut Książki w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Głównym założeniem programu jest przekształcenie bibliotek w nowoczesne centra dostępu do wiedzy, kultury oraz stworzenie ośrodka życia społecznego. Zakres przedsięwzięcia obejmuje modernizację istniejącego budynku,  nadbudowę budynku o jedną kondygnację, budowę wiatrołapu, który będzie łączył budynek biblioteki z budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury. Na I piętrze powstanie sala wielofunkcyjna, która będzie mogła pełnić funkcję sali zabaw dla najmłodszych lub sali konferencyjno-szkoleniowej. W ramach inwestycji zostanie dobudowane II piętro, które zostanie zadysponowane na czytelnię dla dorosłych i salę komputerową. Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W wyremontowanym obiekcie znajdzie się winda. Z zewnątrz biblioteka zostanie ocieplona, a na dachu pojawi się nowa blachodachówka. W budynku w Kosewie zostanie wykonana rozbudowa istniejących pomieszczeń celem lepszego dopasowania ich do potrzeb osób korzystających i pracowników filii. Wyłoniony wykonawca w postępowaniu przetargowym będzie zobowiązany do wykonania projektu aranżacji wnętrz obydwu budynków, jak również dostawy wyposażenia, dzięki czemu biblioteki zyskają nowe meble i sprzęt elektroniczny najnowszej generacji.

Termin zakończenia inwestycji 16 listopada 2015 r. 

www.pomiechowek.pl/archiwum-aktualnosci/przebudowa-biblioteki,42,736.html

www.pomiechowek.pl/archiwum-aktualnosci/trwa-przebudowa-biblioteki,42,766.html

www.pomiechowek.pl/archiwum-aktualnosci/biblioteka,42,788.html

www.pomiechowek.pl/aktualnosci/na-placu-budowy-przy-kilinskiego,829.html

http://www.pomiechowek.pl/aktualnosci/inwestycja-z-wysokiej-polki,921.html


Zobacz galerie:
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz

 
  
POLECAMY

Poleć książkę

Tytuł książki:
Twoja opinia:
Twoje imię (nick):
Twój e-mail:
  • M_kultury
  • Msib
  • Program_rozwoju_bibliotek
  • Bn
  • Arfp
  • Link-do-przyszlosci-logo
  • E_1
  • Image004
  • Ik
  • Indeks