1 2b 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Filia w Kosewie w nowej odsłonie - relacja

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2016-09-07 23:35:32

W sobotę 3 września 2016 r. licznie zebrani mieszkańcy,  władze samorządowe naszej gminy oraz zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystości oficjalnego otwarcia nowego budynku filii Biblioteki Publicznej w Kosewie.

Filia pomiechowskiej biblioteki publicznej istnieje w Kosewie od lat 70 – tych XX wieku.  Zawsze borykała się
z problemami lokalowymi.  Do niedawna zajmowała maleńki pokoik o powierzchni 20 m2 w budynku klubu wiejskiego.  Obecnie biblioteka zajmuje dobudowane do klubu, nowe skrzydło o powierzchni 80 m2, z pełnym węzłem sanitarnym i zapleczem socjalnym, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, z nowoczesnym wyposażeniem.

Budowa  zupełnie nowego budynku była częścią wspólnej inwestycji polegającej na modernizacji i rozbudowie Biblioteki Publicznej Gminy Pomiechówek oraz Filii w Kosewie.

Na wstępie uroczystości licznie zebranych gości powitała Ewa Mróz dyrektor biblioteki.
Wójt gminy Dariusz Bielecki w swoim wystąpieniu przybliżył, drogę procesu inwestycyjnego od pomysłu, poprzez projekt, pozyskanie środków na realizację i budowę. Podkreślił przy tym ważną rolę dobrej współpracy całego samorządu.

Po podziękowaniach długoletnim i aktywnym czytelnikom  nastąpiła ceremonia poświęcenia obiektu, której dokonał ks. dziekan – Andrzej Redmer, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Modlinie, po czym nastąpiło przecięcie wstęgi i oficjalne otwarcie biblioteki.

Przecięcia wstęgi dokonali ksiądz dziekan Andrzej Redmer, wójt gminy Dariusz Bielecki, przewodniczący rady Jan Drzazgowski, radna Teresa Cieślińska, pracownik filii Katarzyna Frankiewicz oraz Julia Liberek reprezentująca najmłodsze pokolenie czytelników.

Zebrani goście z zainteresowaniem zwiedzali pomieszczenia biblioteki, podziwiając wystrój i wyposażenie, bogaty księgozbiór oraz przygotowane wystawy rękodzieła artystycznego.

Po krótkiej przerwie rozpoczęła się część artystyczna, która miała miejsce na placu i boisku za budynkiem.
Z programem artystycznym, specjalnie przygotowanym na tę uroczystość wystąpiły dzieci z zespołu „Borynowe Skowronki” pod kierownictwem Katarzyny Małachowskiej.  Fragmenty powieści „Quo vadis” H. Sienkiewicza
w ramach Narodowego Czytania odczytały wychowawczynie i młodzież ze Środowiskowego Ogniska TPD
w Kosewie.  Punktem kulminacyjnym uroczystości był koncert zespołu Drinking Stones ( dawni Kiljanie)
oraz ognisko z kiełbaskami.

Na zebranych czekały także liczne atrakcje oraz okolicznościowy tort i słodki poczęstunek.

Przypominamy, że nowy budynek biblioteki oraz jej filii w Kosewie powstał dzięki uzyskanemu wsparciu
z Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet „Biblioteka+ Infrastruktura Bibliotek", którego celem jest wzmocnienie potencjału i roli bibliotek publicznych oraz przekształcenie szczególnie bibliotek gminnych w nowoczesne centra dostępu do wiedzy, kultury oraz ośrodki życia społecznego.

Gmina pozyskała na to przedsięwzięcie niemałe środki, bowiem wartość całej inwestycji wyniosła 1 958 830 zł., podczas gdy uzyskane dofinansowanie stanowiło aż 75 proc. wartości inwestycji tj. 1 466 722 zł.

Za pomoc w przygotowaniu uroczystości dziękujemy sponsorom: Barbarze Guzowskiej i Małgorzacie Cybuli za piękny i smaczny tort, Firmie Tabom z Goławic, sklepom „Pod lasem” i Sławomira Cieślińskiego z Wymysłów oraz Jadwigi Korkiewicz za kiełbasę, chleb i słodkości, Państwu Małgorzacie i Edwardowi Makowskim za tłoczone soki i owoce.

Dziękujemy serdecznie partnerom: Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Pomiechówku, Stowarzyszeniu Miłośników Tradycji i Kultury „Boryna” z Katarzyną Małachowską na czele, Stowarzyszeniu Przyjaciół Wsi Wymysły z Panią Wiesławą Kowalską, Ognisku TPD w Kosewie, Mamom z Klubu Mam Pomponik, strażakom, sołtysowi wsi Kosewo Tadeuszowi Witkowskiemu oraz Pani Basi Orzechowskiej, mieszkańcom okolicznych sołectw za pomoc oraz wszystkim paniom, które upiekły przepyszne ciasta oraz innym osobom zaangażowanym w przygotowanie
i pomoc podczas uroczystości.

Chylimy nisko czoło i DZIĘKUJEMY!!!

 

 

 

Zobacz galerie:
 

 
POLECAMY:

Poleć książkę

Tytuł książki:
Twoja opinia:
Twoje imię (nick):
Twój e-mail:
 • M_kultury
 • Msib
 • Program_rozwoju_bibliotek
 • Bn
 • Arfp
 • Link-do-przyszlosci-logo
 • E_1
 • Indeks
 • Czytam sobie
 • Ik
 • PACZKA_LITERACKA_baner_dla_bibliotek - Kopia