Balloon-1046658_1920 KPacholak__MG_0786 Instabiblioteka Pomiechówek_granat

Króliki w leśnym runie na spotkaniu DKK

Napisano dnia: 2018-01-19 15:25:11
Tematem kolejnego, dziewiątego już spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Pomiechówku była powieść Tove Jansson "Uczciwa oszustka".

Pisarka znana w dużej mierze jako "pani od Muminków" w prosty, ale jednocześnie nieco ekscentryczny sposób zobrazowała mentalność małej, szwedzkiej osady. Posługując się wyrazistym kontrastem charakterów postaci dotknęła bardzo uniwersalnych dylematów ludzkiej egzystencji. A o takich, jak wiadomo, rozmawiać można bez końca.
Nie zabrakło również tajemniczego motywu królików w leśnym runie. Zaintrygowanych tą zagadką zapraszamy do przeczytania "Uczciwej oszustki", która jeszcze przez pewien czas będzie dostępna w naszej bibliotece.

Powieść nie wszystkim przypadła do gustu, ale dzięki przystępnej liczbie stron i optymalnej czcionce każdej klubowiczce udało się ją w całości przeczytać. Jest to pewien progres w stosunku do poprzednich pozycji literackich, nad którymi pochylił się pomiechowski DKK. Co do jednego wszystkie uczestniczki były zgodne - książka ma przepiękną okładkę.

Dyskusja jak zwykle przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze. Zakończyła się również dość interesująco (nie tylko z powodu śniegu, który bardzo obficie zasypał Pomiechówek i okolice). Klubowiczki zdecydowały, że na kolejne spotkanie, które odbędzie się 22 lutego o godz. 18.00 przeczytają aż dwie książki. Będą to: "Mam na imię Lucy" Elizabeth Strout oraz "Nikt mnie nie ma" Asy Linderborg.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania oraz do zaglądania na  fanpage DKK w Pomiechówku prowadzony przez nasze klubowiczki.

Każdy, kto chciałby dołączyć do klubu, może zgłosić się do nas w godzinach pracy biblioteki i odebrać egzemplarze aktualnie czytanych przez DKK książek.