Elektroniczny system Dkk na stronę Wejście główne - Bibl. Pomiechówek (2) KPacholak__MG_0786 Instabiblioteka Pomiechówek_granat

Na wesoło i w rytmie tanga

Napisano dnia: 2018-01-30 10:24:36
Dotychczasowe występy zespołu DESA pod przewodnictwem pani Janki Patockiej były zawsze prawdziwą artystyczną ucztą. Seniorzy i tym razem nas nie zawiedli.

W piątkowe popołudnie 26 stycznia sala TPD w Kosewie wypełniona była po brzegi. Na koncert przybyli zarówno najmłodsi jak i ci trochę starsi. To piękny dowód na to, że muzyka łączy pokolenia.

W pierwszej części występu publiczność wysłuchała nieśmiertelnych polskich utworów w rytmie tanga tj.: "Chryzantemy złociste", "Przy kominku", "Ostatnia niedziela", "Tango Milonga" i wiele innych. To fascynujące, że każda z tych piosenek niesie ze sobą nie tylko miłosne drżenie serc, ale i ślad polskiej historii ubiegłego wieku.

Po krótkiej przerwie artyści zaprezentowali utwory charakterystyczne dla staropolskich, wiejskich wesel. Cała sala kołysała się w rytmie tych zabawnych, momentami rubasznych przyśpiewek. Choć czasy się zmieniają i na sale weselne wkraczają coraz to nowsze trendy, pewne zwyczaje pozostają niezmienne, a biesiadnicy wciąż żartują sobie z tych samych co przed laty tematów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom za barwny, pełen emocji występ i z radością oczekujemy na kolejne występy naszych seniorów.