Tak obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru

Napisano dnia: 2019-04-01 15:44:29
Przez niemal cały ubiegły tydzień świętowaliśmy w Bibliotece obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Blisko sto dzieci z Gminy Pomiechówek podczas czterech spotkań obejrzało teatrzyk kamishibai w wykonaniu wolontariuszek wymiany międzynarodowej z Biblioteki oraz Ośrodka Kultury PomPA.

Sabela i Marine wykorzystały tę japońską sztukę opowiadania historii (z wykorzystaniem papierowych plansz oraz specjalnej skrzynki - sceny), aby przedstawić najmłodszym przygody Brzydkiego Kaczątka oraz Złotowłosej i trzech misiów.

Pierwsze spotkanie odbyło się w przedszkolu w Pomiechówku. Kolejne trzy - w Wypożyczalni dziecięcej naszej Biblioteki (zaprosiliśmy do siebie dzieci ze szkół podstawowych w Pomiechówku, Goławicach i Starym Orzechowie).

Po spektaklach mali uczestnicy wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których mogli wykonać własne kukiełki w kształcie misia lub Złotowłosej.