Wyprawka Czytelnicza dla dzieci w wieku przedszkolnym w Bibliotece Publicznej Gminy Pomiechówek

Napisano dnia: 2019-06-25 12:45:32
Biblioteka Publiczna Gminy Pomiechówek przystąpiła do kolejnej edycji projektu bookstartowego ,,Mała książka - wielki człowek''.Do projektu zgłosiło się ponad 5 tysięcy bibliotek. Jesienią 2019 roku na dzieci w wieku przedszkolnym z Gminy Pomiechówek będzie czekać w naszej bibliotece wyjątkowy prezent - Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.

Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym z rocznika 2013-2016 (3-6 lat) realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Mała książka - wielki człowiek'' we współpracy z bibliotekami publicznymi.
Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do ich potrzeb
i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w naszej bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice - przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni
o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.

Wyprawki będzie można odebrać jesienią w naszej bibliotece jak i w filii biblioteki w Kosewie.