1 7 10 2 4 6 9 5 11 Przewijane obrazki strona

Piąta edycja projektu "Mała Książka - Wielki Człowiek"

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2021-02-12 18:03:22
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w Bibliotece Publicznej Gminy Pomiechówek

Serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki, gdzie na Małych Czytelników z Gminy Pomiechówe z roczników 2015-2018 czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki. To już piąta odsłona projektu dla przedszkolaków. Od 2019 r. przystąpiło do niego w naszej bibliotece i Filii w Kosewie - 77 dzieci, 16 dzieci otrzymało dyplomy.
 
Opis projektu


Każde dziecko w wieku przedszkolnym z Gminy Pomiechówek, które odwiedzi naszą bibliotekę lub filię w Kosewie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w naszej bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Wyprawka Czytelnicza


Książka „Pierwsze czytanki dla…” – to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską.

Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki.

Karta Małego Czytelnika – pięknie zaprojektowana karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.
 
Dlaczego warto odwiedzić z dzieckiem naszą bibliotekę?


Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego. Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu tak dzieci, jak i rodzice mogą wziąć udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy. Wizyta w bibliotece uczy dziecko samodzielności, podejmowania własny wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.
 
Szczegółowe informacje

 
Więcej informacji znajdą Państwo na oficlajnej stronie projektu: http://wielki-czlowiek.pl/


Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

 

 

 
POLECAMY:

Poleć książkę

Tytuł książki:
Twoja opinia:
Twoje imię (nick):
Twój e-mail:
 • M_kultury
 • Msib
 • Program_rozwoju_bibliotek
 • Bn
 • Arfp
 • Link-do-przyszlosci-logo
 • E_1
 • Indeks
 • Czytam sobie
 • Ik
 • PACZKA_LITERACKA_baner_dla_bibliotek - Kopia
 • Zdjęcia 4_3 (9)