Tydzień Bibliotek 2015

Zapraszamy do aktywności z nami podczas XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, obchodzonego w tym roku pod hasłem "Wybieram Bibliotekę" .

Mamy propozycje dla starszych dzieci: Cuda z recyklingu - warsztaty czytelniczo - plastyczne, uczące jakie cuda można wyczarowa
z surowców wtórnych oraz dla Zerówek Magiczne czytanie na drugie śniadanie. Amatorów kina zapraszamy na Rodzinny seans filmowy podczas którego obejrzycie "Mikołajka" w wersji fabularnej. Bedzie też coś dla lubiących zagłębić się w poezji, ponieważ "Niektórzy lubią poezję". To tytuł recitalu poetyckiego do utworów Wisławy Szymborskiej w wykonaniu Spółdzielni Pracy Artystycznej SPA pod kierownictwem Janki Patockiej.
Gimnazjalistów uczestniczących w warsztatach scenopisarskich zapraszamy do udziału w konkursie na scenariusz filmowy o Pomiechówku Wybieram Pomiechówek. Natomiast amatorów wypraw rowerowych, miłosników książek, sympatyków Biblioteki, czyli wszystkich chętnych,  zapraszamy na IV edycję rajdu rowerowego Odjazdowy Bibliotekarz. Tym razem metą będzie Garnizon Nowowilejka w Zakroczymiu - Gałachach. a po drodze oczywiście wiele atrakcji!  Nie zapominamy oczywiście o książkach. Będziecie mogli wymieniać  się nieodpłatnie książkami podczas akcji bookcrossingowej oraz kupić coś ciekawego podczas Majowego Kiermaszu taniej Książki.

WYBIERZCIE BIBLIOTEKĘ nie tylko w maju