Odjazdowi Bibliotekarze 2015 - relacja

Zwarta grupa miłośników książek, rowerów i historii lokalnej wyruszyła w drogę, aby wziąć udział w IV edycji Odjazdowego Bibliotekarza.

Biblioteka Publiczna Gminy Pomiechówek po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz i zorganizowała rajd rowerowy. 23 maja kilka minut po 9:00 grupa 25 zapaleńców wyruszyła w trasę, w kierunku Twierdzy Modlin. Tam czekali już rowerzyści z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Dworze Maz. Wspólnie zwiedziliśmy park militarny, znajdujący się przy muzeum Kampanii Wrześniowej. Następnie wyruszyliśmy w kierunku pobliskiej prochowni oraz fortu nr I
w Zakroczymiu, gdzie czekał na nas przewodnik pan Maciej Kostrzewski. Przybliżył nam dramatyczną historię uwięzionych jw forcie jeńców, którzy dzięki ofiarności miejscowej ludności przeżyli, a dowód wdzięczności pzryczynili się do odbudowania po wojnie szkoły podstawowej w Zakroczymiu. Chociaż siąpił deszcz nikt z obecnych nie rezygnował z rajdu. Pojechaliśmy więc do Klasztoru o.o Franciszkanów, gdzie zeszliśmy do katakumb, zwiedziliśmy refektarz i ogrody klasztorne. Metą rajdu był skansen militarny Garnizon Nowowilejka, chluba pana Macieja Kostrzewskiego. To dzięki jego pasji i gromadzeniu militariów powstał ten obiekt. Tam też był czas na wspólnego grilla, rozmowy z panem Maćkiem, oglądanie zgromadzonych eksponatów, a nawet ich używanie. Chłopcy mieli prawdziwą frajdę.
Partnerowi Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Dworze Maz., wszystkim uczestnikom,  
a w szczególności panom: Mirkowi Witkowskiemu i Arturowi Końskiemu składam serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji i podczas rajdu:-)
Dziękuję  i do zobaczenia za rok!!!