Gościmy wolontariuszkę z Belgii

Biblioteka Publiczna Gminy Pomiechówek uzyskała akredytację Wolontariatu Europejskiego i status Organizacji Przyjmującej.
 
Z wielką radością informujemy, iż od 2 lutego do 31 sierpnia 2017 r. w pomiechowskiej bibliotece publicznej będzie pracowała wolontariuszka z Belgii.
Biblioteka jest Organizacją Przyjmującą w ramach Wolontariatu Europejskiego Wspólnotowego Programu Erasmus+ Młodzież.

Dzięki udziałowi w programie i uzyskaniu akredytacji ważnej do maja 2019 r. możemy gościć u siebie wolontariuszy z zagranicy.
Jako pierwsza przyjechała wolontariuszka z Belgii.  Będzie poznawała tajniki pracy bibliotecznej, pomagała w  stałych zajęciach i realizowała projekt „Read, learn and have fun!”, ale także będzie poznawała Pomiechówek i Polskę, pracując i żyjąc w naszej społeczności.

Podczas spotkania inicjującego, Saskię Roder, przywitał wójt gminy Dariusz Bielecki, dyrektor biblioteki Ewa Mróz, dyrektor ośrodka kultury Agnieszka Brzezińska-Brańska, koordynatorka programu z Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu Sylwia Jędra, koordynatorka projektu Anna Tomaniak, mentorka Sylwia Zawadzka oraz zespół biblioteki.

Wierzymy, że będzie to owocny i bogaty w doświadczenie czas dla Saskii, zespołu biblioteki oraz naszej lokalnej społeczności.