Podróż do świata uczuć

Wrażliwość serca nie zna granic wieku - przekonaliśmy się o tym podczas ósmego już wydarzenia z cyklu "Pasjonaci - czyli ludzie i ich pasje".


W czwartkowy wieczór 25 października, w sali konferencyjnej naszej Biblioteki mieliśmy okazję spotkać się z Agatą Wichowską - absolwentką pomiechowskiego Gimnazjum im. Felicjana Sławoja Składkowskiego.


Choć Agata to niewątpliwie przykład osoby o umyśle ścisłym (uczy się w techników o profilu budownictwo), jej największą pasją jest pisanie wierszy. Okazało się, że swój pierwszy utwór stworzyła już w wieku dwóch lat (spisała go wtedy jej mama). 


Nasza bohaterka ma już na swym koncie pierwszy wydany tomik poezji, a materiał na drugi jest już gotowy. Niektóre z jej wierszy mogliśmy wysłuchać podczas czwartkowego spotkania. Trzeba przyznać, że jej twórczość jest nad wyraz dojrzała, a swą głębią i celnością potrafi poruszyć ludzi w każdym wieku.


Skąd Agata czerpie inspiracje do swoich wierszy? Część pomysłów powstaje w wyniku obserwacji otaczającego ją świata. Inne - rodzą się jako efekt jej własnych przeżyć i doświadczeń. Wena potrafi dopaść ją nagle i w niespodziewanych sytuacjach. Jak przyznała w rozmowie z panią dyrektor Ewą Mróz - zdarzyło jej się już tworzyć w trakcie pisania sprawdzianu, a nawet pomiędzy zadaniami z matematyki.


Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania z młodą poetką, a wszystkich, którzy również chcieliby w ten sposób opowiedzieć o swojej niezwykłej pasji, zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 22 785 46 97 lub mailowego: biblioteka.pomiechowek@gmail.com