Wspólny Mianownik 5.0

Ciekawe, oparte na doświadczeniach praktyków i niezwykle inspirujące - takie było spotkanie poprowadzone przez ekspertki ze Stowarzyszenia Dziennikarzy i Dokumentalistów KONCENTRAT - Annę Błaszkiewicz i  Olę Rzążewską.


Obie prelegentki pracują na co dzień jako dziennikarki i redaktorki. Zajmują się również projektami społecznymi, promocją oraz prowadzeniem szkoleń m.in. takich, w jakim mieliśmy okazję uczestniczyć w miniony poniedziałek w sali konferencyjnej naszej Biblioteki.


Do udziału w warsztatach w ramach projektu
"Wspólny Mianownik 5.0" zaprosiliśmy około dwudześcia osób z bibliotek i ośrodków kultury m.in. z takich miejscowości jak: Legionowo, Zakroczym, Nasielsk, Serock, Goławice i Pomiechówek. 


Spotkanie składało się z dwóch modułów tematycznych. Pierwszy z nich dotyczył efektywnego prowadzenia projektów - począwszy od pojawienia się pomysłu aż do zmierzenia efektów naszych działań. Druga część poświęcona była motywacji, komunikacji i współpracy. Każdy z elementów spotkania poparty był wartościowymi przykładami oraz uzupełniony ćwiczeniami. Całość warsztatów przygotowana została w oparciu o specyfikę pracy instytucji kultury.


Serdecznie dziękujemy Pani Annie i Pani Oli za poświęcenie nam tego czasu i podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniam. Jestesteśmy przekonani, że wszystkie uczestniczki szkolenia wyszły z niego naładowadowane pozytywną energią oraz z głowami pełnymi inspiracji.


Szkolenie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury (w ramach programu "Ojczysty-dodaj do ulubionych 2018").