Angielski jest dla każdego

O tym, że seniorzy potrafią być otwarci na nowoczesność, wiedzieliśmy już od dawna. Świadczy o tym chociażby ogromne zainteresowanie uczestnictwem w prowadzonym przez nas kursie podstaw obsługi komputera. 


Dlatego też postanowiliśmy pójść o krok dalej i zaproponować osobom w wieku 50+ mozliwość nauki języka angielskiego. 


Pierwsza, pilotażowa lekcja odbyła się w czwartek, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Do poprowadzenia spotkania zaprosiliśmy tegoroczne wolontariuszki wymiany międzynarodowej: Sabelę Suevos Fernandez (Hiszpankę pracującą w naszej Bibliotece) oraz Marine Chaussin (Francuzkę z Ośrodka Kultury PomPA). Obydwie dziewczyny ukończyły w swoich krajach studia związane z literaturą angielską i świetnie mówią w tym języku, dlatego też pomysł ten bardzo im się spodobał.


W dwugodzinnej lekcji wzięło udział dziewięcioro uczestników z Gminy Pomiechówek. Sabela i Marine przygotowały dla wszystkich materiały teoretyczne oraz ćwiczenia z podstawowymi zwrotami w języku angielskim. Seniorzy, przy wsparciu pracowników Biblioteki, trenowali między sobą proste zdania i dialogi.


Dla większości uczestników był to pierwszy kontakt z tym językiem, a mimo to poradzili sobie bardzo dobrze. Wszyscy wyrazili również zainteresowanie tym, by takie lekcje odbywały się regularnie.


Warto też dodać, że seniorzy nawiązali świetny kontakt z Sabelą i Marine. To kolejny dowód na to, że zarówno różnica wieku jak i bariery językowe nie są tak istotne, jeśli ludzie są wobec siebie życzliwi i naprawdę chcą się ze sobą porozumieć. 

UWAGA!

W styczniu 2019 ruszą zapisy na regularne zajęcia języka angielskiego dla seniorów.
Będziemy o tym informować w internecie oraz na plakatach.