W dniu 12.04.2022 (WTOREK) gościliśmy na spotkaniu zapoznawczym uczniów z klasy I C (Szkoła Podstawowa w Pomiechówku im. gen. W. Thommee), wychowawczynię Panią Elżbietę Krzewińską oraz Panią Renatę Szatkowską z biblioteki szkolnej.

Ewelina specjalnie na tę okazję przygotowała dla naszych gości lekcję biblioteczną. Dzieci dowiedziały się jaką rolę pełni biblioteka i zwiedziły wszystkie jej najskrytsze zakamarki. Ogromnie cieszy nas fakt, że kilkoro z uczniów jest naszymi Czytelnikami .

Następnie wspólnie ustaliliśmy jak należy dbać o książki. Później uczniowie poznali budowę książki oraz jej rodzaje.

Kolejnym punktem zajęć było przedstawienie teatru kamishibai pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu Pani Ewy (Dyrektor Biblioteki) i Eweliny. Dzieciom bardzo podobał się teatrzyk i słuchały z zainteresowaniem tej znanej baśni. Przy okazji poruszyliśmy temat nierozmawiania z nieznajomymi.

Na zakończenie spotkania uczniowie pokolorowali kolorowanki przedstawiające scenki z ponadczasowej bajki „Czerwony Kapturek”.

Dziękujemy za miłe odwiedziny i mamy nadzieję, że już niedługo odwiedzicie nas ponownie!

Chcemy przypomnieć, że teatrzyk kamishibai wygraliśmy dzięki Waszym codziennym głosom w ubiegłorocznej akcji Kinder Mleczna Kanapka „Przerwa na wspólne czytanie”.