Relacja ze spotkań autorskich dla dzieci

W poniedziałek 4 kwietnia, gościliśmy na 3 spotkaniach autorskich (jedno z nich odbyło się w Biblioteka Publiczna Gminy Pomiechówek Filia w Kosewie) pisarza oraz propagatora psychologii pozytywnej Pana Jacka Łapińskiego.

W godzinach przedpołudniowych odbyły się dwa spotkania dla młodzieży z klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej w Starym Orzechowie oraz klas VIII ze Szkoły Podstawowej w Pomiechówku.

Tematem przewodnim spotkań było hasło „SMS – Słowa Mają Siłę, więc czytaj i żyj z pasją”. Prowadzący posługując się przykładami znanych osób (ludzi nauki, lekarzy, piłkarzy, aktorów), wskazywał na korzyści płynące z czytania, takie jak: poszerzanie wiedzy, znajdowanie inspiracji, rozwój kulturalny, redukowanie stresu, czerpanie pozytywnych wzorców, co pomaga w rozwijaniu osobowości oraz poszukiwaniu hobby jako źródła radości i odkrycia swoich pasji.

W spotkaniach wzięło udział 66 uczniów wraz z nauczycielami.

Jacek Author od wielu lat podczas swoich spotkań inspiruje słuchaczy do pozytywnego podejścia do życia oraz czerpania wzorców i radości z codziennego obcowania z literaturą.

Jest autorem 3 książek : „Dlaczego warto czytać książki”, „Jak być lepszym w życiu prywatnym i zawodowym” oraz „Z uśmiechem Ci do twarzy”. Serdecznie polecamy!