W czwartek, 21 kwietnia, w naszej bibliotece odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów w konkursie plastycznym „Odkryjmy Konopnicką na nowo”.

Konkurs miał na celu m.in. upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży twórczości Marii Konopnickiej oraz rozwijanie talentów artystycznych uczestników, kreatywności, wrażliwości oraz wyobraźni twórczej.

Dzieci i młodzież miały za zadanie wykonać techniką dowolną ilustrację do wiersza lub portret autorki w formacie A4 lub większym.

W uroczystości wzięło udział 25 uczestników, w tym przedstawiciele 3 grup przedszkolnych z Przedszkola „Pod Dębami” – łącznie ponad 40 osób.

Wydarzenie uświetniło odczytanie wierszy autorki przez Panią Dyrektor Gminny Ośrodek Kultury w Pomiechówku – Annę Kutkowską, co pozwoliło nam upamiętnić twórczość Marii Konopnickiej, która jest Literacką Patronką 2022 roku.

Na zakończenie zebrani mogli podziwiać prace uczestników konkursu. Zapraszamy do podziwiania na żywo wystawy prac, która znajduje się w naszej placówce, przy ulicy Jana Kilińskiego 3.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu i dziękujemy za tak liczną obecność. Do zobaczenia wkrótce!