Finaliści projektu Mała Książka Wielki Człowiek


Kolejni Mali Czytelnicy otrzymali dyplom z projektu Mała książka – wielki człowiek

Andrzejek pobił rekord w zbieraniu naklejek i zapełnił nimi aż 7 kart! Agatka jest w projekcie troszkę krócej i zebrała 2 karty. Cieszy nas, że mamy tak aktywnych Małych Czytelników. Oboje otrzymali imienny Dyplom Małego Czytelnika i małą niespodziankę od nas. Mamy nadzieję, że będziecie nas nadal tak regularnie odwiedzać.

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom, którym udało się zebrać wszystkie naklejki i otrzymać nagrody. Dorastajcie otoczeni książkami!

Do 6 edycji akcji „Mała książka – wielki człowiek”, który jest realizowany w naszej Bibliotece oraz Filii w Kosewie mogą przystąpić wszystkie dzieci z Gminy Pomiechówek w wieku od 3 do 6 lat (rocznik 2016-2019). Od początku projektu (od 2018 r.) do dziś przystąpiło 93 dzieci, w tym 57 nowych małych czytelników.

Głównym celem akcji jest zachęcenie dzieci do regularnego odwiedzania biblioteki i popularyzacja codziennego głośnego czytania dzieciom.

Każde dziecko przystępując do projektu otrzyma Wyprawkę Czytelniczą:

„Pierwsze czytanki dla …” – książka zawierająca teksty dostosowane do wieku dzieci przedszkolnych,

„Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – poradnik dla rodziców,

Karta Małego Czytelnika, na której dziecko będzie gromadziło naklejki – po jednej naklejce za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem choć 1 książki z księgozbioru dziecięcego. Po uzbieraniu 10 naklejek Mały Czytelnik otrzyma imienny dyplom oraz niespodziankę.

Czekamy!

 

Komentarze są nieaktywne

Skip to content