Damy na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki


Z wielką radością dzielimy się informacją, że do naszego czytelniczego klubu dołączyła kolejna kobieta. Póki co, to kobiety rządzą w naszym klubie!

Jak historia pokazuje, barwnie zresztą opisana przez Kamila Janickiego w jego świetnej książce „Damy polskiego imperium”, jest tak od dawna.

Tytułowe ,,Damy” mogą być wielką inspiracją- ich siła, duma, odwaga i wytrwałe dążenie do celów pokazują, że to one ostatecznie rządziły krajami, nie ich mężowie.

Książka opisuje nam postacie niezwykłych kobiet w historii Polski późnego średniowiecza. Przede wszystkim jest to Elżbieta, królowa Węgier, jej matka Jadwiga Kaliska, żona Władysława Łokietka, oraz nasz król, Jadwiga Andewageńska.

Książka jest o tyle cenna, że uwydatnia Elżbietę, a przede wszystkim jej wnuczkę, św. Jadwigę, jako prawdziwe osoby z krwi i kości. Mądre, odpowiedzialne, bogobojne. Prawdziwe królowe.

Książkę przeczytałyśmy z wielkim zainteresowaniem i bardzo polecamy, bo jak się okazuje to Kobiety mają ogromny wpływ na rzeczywistość, bez względu na historyczne czasy.

Miłej lektury!

Nieustanne też, zachęcamy do dołączenia do naszego klubu.

Zawsze czekają dobre książki i kawa, oraz miła, nieskrępowana atmosfera:-)

Komentarze są nieaktywne

Skip to content