Dzień Hiszpański i warsztaty z Panem Elektrykiem


Hola! Witajcie w trzecim dniu ferii zimowych z Biblioteką w Pomiechówku i Biblioteka Publiczna Gminy Pomiechówek Filia w Kosewie. Ten dzień nie mógłby odbyć się bez pomocy wolontariuszki Soe z Gminnego Ośrodka Kultury w Pomiechówku oraz Pana Artura Rossa, który przeprowadził energetyczny warsztat dla dzieci.

Sara i Soe – wolontariuszki Europejskiego Korpusu Solidarności wirtualnie przeniosły nas do Hiszpanii, pokazując walory tego kraju w prezentacji multimedialnej, którą stworzyły wspólnie. Oprócz tego przygotowały dla quiz wiedzy o Hiszpanii w aplikacji Kahoot! No i najważniejsze… Mieliśmy możliwość spróbowania przesłodkich placuszków Torrijas oraz ziemniacznej Tortilli de patatas, które Sara i Soe przyrządziły specjalnie dla nas!

Na zajęciach z Panem Elektrykiem mówiliśmy o obwodach elektrycznych, urządzeniach potrzebnych w codziennej pracy elektryka. Wysłuchaliśmy też bajki o elektryczności i w warunkach kontrolowanych sprawdzaliśmy, czy w naszym kontakcie elektrycznym płynie prąd. Zadawaliśmy też mnóstwo ciekawych pytań, na które otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi.

Komentarze są nieaktywne

Skip to content