Misie i „Świat zaklęty w bajkach”


Piątkowy poranek 13 maja, był dla nas bardzo szczęśliwy, ponieważ odwiedziły nas dzieci z grupy przedszkolnej MISIE z Przedszkola „Pod Dębami„.

Misie zajęły III miejsce w konkursie plastycznym „Odkryjmy Konopnicką na nowo”, a odwiedzenie biblioteki w czasie XIX Tygodnia Bibliotek, było częścią tej nagrody.

Dzieci dowiedziały się jaką rolę pełni biblioteka i zwiedziły wszystkie jej zakamarki.

Następnie wspólnie ustaliliśmy jak należy dbać o książki . Ewelina opisała budowę książki i zaprezentowała różne jej rodzaje.

Później, zaprosiliśmy gości na teatrzyk kamishibai pt. „Czerwony Kapturek”. Dzieci były zachwycone i słuchały z zainteresowaniem tej znanej baśni. Przy okazji poruszyliśmy temat nierozmawiania z nieznajomymi.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki przedstawiające scenki z ponadczasowej bajki „Czerwony Kapturek” i okolicznościowe zakładki do książek, które przygotowaliśmy dla Was specjalnie na Tydzień Bibliotek.

Dziękujemy za miłe odwiedziny i mamy nadzieję, że będziecie nas odwiedzać dużo częściej!

Kochani, teatrzyk kamishibai wygraliśmy dzięki Waszym codziennym głosom w ubiegłorocznej akcji Kinder Mleczna Kanapka „Przerwa na wspólne czytanie”.

Komentarze są nieaktywne

Skip to content