Relacja z 5 urodzin DKK w Pomiechówku


Nie uwierzycie, ale już 5 lat stuknęło naszemu klubowi. Pierwsze spotkanie odbyło się dokładnie 11 maja 2017 r.

Skład osobowy ulegał zmianom i teraz nasza grupa liczy 12 osób. Przez ten czas odbyło się 51 spotkań, zarówno stacjonarnych w siedzibie Biblioteki Publicznej Gminy Pomiechówek, jak i w ogrodach klubowiczek, w Parku Dolina Wkry oraz wyjazdowych, do warszawskich teatrów. Spotkania w ogrodach pozwoliły przetrwać nam pandemię i z przyjemnością powróciłyśmy do sali konferencyjnej biblioteki.

W ciągu 5. lat w ramach klubu, każda z nas przeczytała 64 książki, o których potem rozmawiałyśmy, a bywało, że dyskusje były gorące. Zawiązały się bliskie znajomości, a co miesięczne spotkania z literaturą, w gronie dobrych znajomych, są wytchnieniem od trosk codzienności. Nie rozmawiamy bowiem tylko o przeczytanych książkach, ale są one inspiracją do poruszania wielu tematów, w tym społecznych, kulturowych, podróżniczych, psychologicznych itp.

Jubileuszowe spotkanie, które miało miejsce w czasie obchodów Tygodnia Bibliotek i Bibliotekarzy, i odbyło się 12 maja, o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Biblioteki było okazją, aby także podziękować za pracę i zaangażowanie pracownikom Biblioteki.

Honorowym gościem tego dnia była pisarka Monika Sawicka.

Jej spotkanie autorskie pn. „Mogę więcej – Mogę wszystko” miało charakter warsztatowy i nawiązywało do osobistych doświadczeń autorki. Było świadectwem wewnętrznej mocy, która pozwala wyzwolić się z trudnych, przemocowych relacji.

Podczas spotkania dowiedziałyśmy się co nas motywuje do podejmowania działań, jaki wpływ na nasze decyzje ma motywacja zewnętrzna (np. premia, nagroda pieniężna) i motywacja wewnętrzna (poczucie przyjemności, sens, satysfakcja). Zadałyśmy sobie pytanie, czy można dokonać życiowej zmiany w każdym wieku i momencie życia.

Otrzymałyśmy garść dobrych myśli oraz instrukcję jak wykonać mapę życzeń.

To motywujące spotkanie, które trwało 1,5 godziny, zostało zwieńczone urodzinowym tortem, wykonanym przez pomiechowską cukiernię Sweet Home oraz zwyczajowo pyszną kawą i herbatą.

Uczestniczki mogły kupić książki autorki z autografem, osobiście porozmawiać, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym na spotkanie Paniom i życzymy wielu inspirujących do pozytywnej zmiany…spotkań.

Komentarze są nieaktywne

Skip to content