„Relacje od nowa” – wizyta studyjna

Ostatnie dwa dni (13-14 września) nasze bibliotekarki spędziły na wizycie studyjnej w Nowym Mieście nad Pilicą.

Pierwszego dnia poznaliśmy działania kulturalne Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście nad Pilicą, zwiedzi okolicę ciesząc się spacerem wzdłuż wybudowanej przez kuracjuszy drogi „hiszpanki” oraz wzięliśmy udział w warsztacie „Współpraca z młodzieżą w perspektywie Korczakowskiej” prowadzonym przez Weronikę Idzikowską.

Dzień drugi rozpoczęliśmy od wizyty w lokalnym Muzeum Regionalne w Nowym Mieście nad Pilicą, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Mieście nad Pilicą oraz zwiedzeniu najdłuższego drewnianego mostu w Polsce i Młyn Gostomia pobliskiej w Gostomii.

To wspaniałe uczucie mieć możliwość poznania tylu niesamowitych ludzi kultury, z którymi mogliśmy wymieniać wspólne doświadczenia oraz zastanowić jak zaspokoić potrzeby młodzieży w różnych instytucjach działających na terenie województwa mazowieckiego. Dziękujemy za zaproszenie!