Ostatniego dnia obchodów XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbył się w naszej Bibliotece wernisaż fotografii uczestników konkursu pt. ,,Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”. Konkurs pod patronatem Wójta Gminy Pomiechówek organizowany był wraz z Pomiechowskim Kołem Fotograficznym.
Podczas wernisażu uhonorowano autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac, tj. Oliwię Kowalską (I miejsce w kat. 9-13 l.), Zosię Zielińską (II. nagroda w kat. 9-13 l.), Bartosza Kilisia (I. miejsce w kat. 18+) i Agnieszkę Kowalską (II. miejsce w kat. 18+). Jury, którego większość stanowili członkowie Koła Fotograficznego, wyróżniło także zdjęcia wykonane przez: Helenę Kowalską, Amelię Strzelczak, Helenę Januszewską i Leona Januszewskiego.
Nagrodę Wójta Gminy Pomiechówek – Pana Dariusza Bieleckiego zdobyła Maja Zielińska (za szczególne walory artystyczne oraz umiejętność budowania nastroju w fotografii), zaś nagrodę dyrektorki Biblioteki Publicznej Gminy Pomiechówek – Katarzyny Urbaś otrzymała Barbara Najda (za autorski pomysł i poszukiwanie natchnienia w murach biblioteki).
Nagrody w konkursie wręczali: Starosta Pomiechowskiego Koła Fotograficznego – Danuta Bukała, Wójt Gminy Pomiechówek – Dariusz Bielecki, Dyrektorka Biblioteki Publicznej Gminy Pomiechówek – Katarzyna Urbaś, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Mateusz Sierawski oraz Olga Kamińska – przedstawicielka Pomiechowskiego Koła Fotograficznego.
W trakcie wernisażu zwiedzający zwrócili uwagę na pracę Pauliny Bałos, jako tę, która również powinna zostać wyróżniona. Dlatego nagroda publiczności powędrowała już po wernisażu do Pauliny.
Serdecznie dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i zapraszamy do biblioteki w celu obejrzenia wystawy prac, która eksponowana będzie do 15 czerwca.
PS Przypominamy, że wciąż trwa konkurs plastyczno-literacki dla dzieci i młodzieży do 17 roku życia. Czekamy na Wasze zgłoszenia!













