Spotkanie z książką „Świat zaklęty w bajkach”


Drugiego dnia tegorocznego Tygodnia Bibliotek (poniedziałek, 9 maja), odwiedziły nas dzieci z grupy PLASTELINKI (4 latki) pod opieką Pani Ewy Romanowskiej i Ewy Szafrańskiej z Przedszkola „Pod Dębami” (22 osoby).

Zaproszenie nie było przypadkowe, bowiem Plastelinki zajęły I miejsce w konkursie plastycznym „Odkryjmy Konopnicką na nowo”, a zaproszenie do naszej placówki, było częścią tej nagrody.
Dzieci dowiedziały się jaką rolę pełni biblioteka i zwiedziły wszystkie jej zakamarki. Następnie wspólnie ustaliliśmy jak należy dbać o książki.  Dzieci poznały też budowę książki oraz jej rodzaje.

Później, Ewelina zaprosiła gości na teatrzyk kamishibai pt. „Czerwony Kapturek”. Dzieci były zachwycone i słuchały z zainteresowaniem tej znanej baśni. Przy okazji poruszyliśmy temat nierozmawiania z nieznajomymi.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki przedstawiające scenki z ponadczasowej bajki „Czerwony Kapturek” i okolicznościowe zakładki, które przygotowaliśmy dla Was specjalnie na Tydzień Bibliotek.

Dziękujemy za miłe odwiedziny i mamy nadzieję, że będziecie nas odwiedzać! Chcemy przypomnieć, że teatrzyk kamishibai wygraliśmy dzięki Waszym codziennym głosom w ubiegłorocznej akcji Kinder Mleczna Kanapka „Przerwa na wspólne czytanie”. Rozwijamy się dla Was!

 

Komentarze są nieaktywne

Skip to content