Tak było na kwietniowym spotkaniu DKK


Za nami już 50. spotkanie książkowo – czytelniczego klubu, czyli DKK w Pomiechówku.

A było to niezwykle radosne spotkanie, ponieważ dołączyły do nas kolejne panie, z czego bardzo się cieszymy.

Nieskrępowana atmosfera, pyszna kawa i słodkości oraz wartościowa literatura sprawiły, że dyskusja była bardzo ożywiona.

Książka Joanny Marii Chmielewskiej „Mąż zastępczy” mogłaby wydawać się zabawną powieścią obyczajową. Czyta się tę powieść lekko i przyjemnie, jednak nie brak w niej goryczy, zdrady i rozczarowania życiem.

Głównego bohatera Piotra, poznajemy w sytuacji, gdy opuszcza go żona, a on zmuszony jest porzucić pracę. Jednak fach tzw. „złotej rączki” pozwala mu zmienić swoje życie zawodowe i osobiste. Wynajmuje się jako „mąż zastępczy” do męskich prac domowych oraz innych zadań, jakie zlecą mu pozbawione wsparcia mężczyzny klientki. W ten sposób zarabia na życie i zgłębia tajniki kobiecej psychiki.

Powieść z wątkiem detektywistycznym, znanego i lubianego przez nas francuskiego pisarza Guillaume Musso „Apartament w Paryżu” nie rozczarowuje. Ciekawe zbiegi okoliczności, pomysł i wartka akcja, pozwalają z przyjemnością spędzić czas na lekturze.

Policjantka po przejściach i wzięty dramatopisarz w wyniku nieporozumienia, a może przewrotnego losu, trafiają do wspólnego apartamentu, w którym w przeszłości tworzył znany malarz.

Madeline i Gaspard, zaintrygowani tragicznym losem poprzedniego lokatora, postanawiają połączyć siły, aby odkryć zagadkę tajemniczego zniknięcia artysty i jego obrazów.

Z wielką przyjemnością polecamy omawiane powieści i oczywiście zapraszamy kolejne osoby do naszego klubu.

Czekają dobre książki i kawa!

Komentarze są nieaktywne

Skip to content