To już ostatni post dotyczący „Karnawałowych ferii zimowych”. Zajęcia z kodowania były swoistą klamrą tygodniowych zajęć dla dzieci. Od nich rozpoczęliśmy i na nich też zakończyliśmy serię spotkań z naszymi feriowiczami.

W czasie poniedziałkowych zajęć dzieci dowiedziały się na czym polega kod binarny, więc nadszedł czas na przetestowanie tej wiedzy w praktyce. Nasi młodzi programiści otrzymali 3 wiadomości napisane kodem binarnym oraz szyfr do ich odczytania. Okazało się, że posługiwanie się językiem komputerów nie jestem zadaniem łatwym i potrafi być bardzo czasochłonne.

Kiedy wszystkie wiadomości zostały odczytane, przeszliśmy do wspólnej zabawy razem z Photonami, którym dzieci wydawały polecenia za pomocą tabletów. Dodatkowo, wszyscy chętni mogli też obejrzeć filmiki 3D za pomocą prostego VR boxa na smartfony.

Na pożegnanie, Kalina rozdała dyplomy uczestnikom i podziękowała za udział w zajęciach. Dziękujemy, że spędziliście pierwszy tydzień ferii z nami!Julia and Leonor – thank you for being part of this event. It was a big pleasure to cooperate with you!

 

Komentarze są nieaktywne

Skip to content