Zapoznanie przedszkolaków w biblioteką


Wtorkowy poranek (7 marca) spędziliśmy z grupą dzieci z Przedszkola przy Szkoła Podstawowa im Wandy Chotomskiej w Starym Orzechowie. Lekcję biblioteczną poprowadziła Ewelina, i zaczęło się od wyjaśnienia do czego właściwie służy biblioteka.

Kiedy wszystko było już jasne, płynnie przeszliśmy do głośnego czytania książki „Franklin i książka z biblioteki”. Wysłuchaliśmy historii o tym jak Żółwik Franklin pożyczył książkę z biblioteki i ją zgubił. Miś wziął bez pytania książkę Franklina do domu.

Rozmawialiśmy z dziećmi o zachowaniu Misia i Franklina. Doszliśmy do wniosku ,że należy dbać o pożyczone rzeczy np. książki i kłaść je w jedno miejsce, a branie cudzych rzeczy bez pytania, również nie jest dobrym pomysłem (szczególnie jeśli zależy nam na dobrym kontakcie z przyjaciółmi). Poruszyliśmy też temat jak należy dbać o książki, ale nasi goście mieli ten temat opanowany perfekcyjnie!

Po dyskusji nadszedł czas na małe zwiedzanie. Ewelina wyjaśniła jak dzielimy księgozbiór ze względu na wiek czytelników, dlaczego posiadamy w kolekcji książki z dużą czcionką oraz jak audiobooki mogą pomóc w podróży.

Resztę spotkania spędziliśmy na tworzeniu pracy plastycznej pt. „Żółwik z kółek” metodą płaskiego origami. Technika ta angażuje do liczenia i ćwiczy sprawność manualną.

Dziękujemy za wizytę opiekunom dzieci z klasy „0” – wychowawczyni Agnieszce Bolczak oraz nauczycielce wspomagającej Urszuli Godlewskiej.

Fotografem tego wydarzenia była wolontariuszka Julia. Thank you for your pictures and help!

Komentarze są nieaktywne

Skip to content