Zaproszenie na 60. spotkanie DKK w Pomiechówku


Okrągłe 60 spotkanie DKK w Pomiechówku odbędzie się 23 marca o godzinie 18.00. Już możecie zgłaszać się do Biblioteka Publiczna Gminy Pomiechówek po egzemplarze aktualnie omawianej książki. Zapraszamy!

Powieść Żanny Słoniowskiej przeniesie nas do lat 80 ubiegłego stulecia, gdzie w lwowskiej kamienicy znajduje się tytułowy „Dom z witrażem”, w którym mieszkają cztery kobiety połączone więzami krwi. Kobiety z bagażem doświadczeń starają się dbać o swoje bezpieczeństwo w mieście skalanym bratobójczą rzezią.

Prababcia codziennie zamyka mieszkanie, skrzętnie zamykając każdy zamek w każdych drzwiach, aż do chwili kiedy drzwi pozostaną otwarte na zawsze w zastygłym obliczu śmierci, która przyszła owinięta w niebiesko-żółtą flagę…

Chwila przyniesienia ciała martwej wnuczki, na zawsze odmieni losy pozostałych kobiet, początek ich walki i pragnienia wolności, drogi wypełnionej bólem i miłością. Książka nie porusza łatwych tematów, ale zdecydowanie warto ją przeczytać. Do zobaczenia na spotkaniu.

___________

Jeśli lubicie czytać książki to dołączcie do naszego klubu! Rozmawiamy o różnorodnej literaturze w miłej i nieskrępowanej atmosferze. Przyjdźcie na najbliższe spotkanie. Zawsze czeka aromatyczna kawa i dobre książki. Zapraszamy!

Komentarze są nieaktywne

Skip to content