Czerpane obrazki, czyli nauka przez zabawę


Dziś byliśmy u Katarzyny z Chaty Wymysły i był to czas tak wypełniony ciekawymi wydarzeniami, że żadne z dzieci nie zajrzało ani razu do swojej komórki! Umiecie takie cuda? Katarzyna Kowalewska to potrafi!

Zaczęło się od zasad, jakie obowiązują w Chacie (np. Pomagamy sobie nawzajem, Nie niszczymy, Rzucamy tylko piłką) i dobrze je stosować także poza Chatą. Potem był czas na zabawę, bo nic tak nie utrwala nauki, jak wysiłek fizyczny i zabawa. Niektórzy budowali bazę, inni dokarmiali urocze króliczki, byli amatorzy gry w piłkę i skakania na trampolinie, ale także wielbiciele gier planszowych i zręcznościowych.

Po harcach na świeżym powietrzu zostaliśmy zaproszeni do teatru, który tworzy załoga Chata Wymysły pod Lasem. Dzięki inscenizacji bajki o mądrej dziewczynie, dobrym cesarzewiczu, złej cesarzowej i odkrywczym mędrcu poznaliśmy historię wynalezienia papieru w 105 r. n.e. przez Cai Luna – urzędnika na dworze chińskiego cesarza He.

Kiedy tylko nauczyliśmy się teorii wyrabiania papieru przyszedł czas na praktykę. Każdy własnoręcznie stworzył 2 arkusze papieru czerpanego, które ozdobione zostały najróżniejszymi motywami: postaciami zwierząt, obrazkami kwiatowymi i koronkami. Przeszliśmy przez każdy etap produkcji! Rezultaty prac będą do odbioru od piątku w naszej Bibliotece.

Po tej twórczej pracy przyszedł czas na wizytę u zwierząt gospodarskich, które bardzo ucieszyły się z odwiedzin, bo mieliśmy dla nich pyszne. Gdy i my zjedliśmy smakowity obiad i pobrykaliśmy na świeżym powietrzu, zabraliśmy się z zapałem do marmurkowego malowania na wodzie. Każde dzieło było niepowtarzalne i bajecznie kolorowe! Wszyscy tak dobrze się bawili, że nawet nie zwrócili uwagi, iż biorą udział w warsztatach edukacyjnych! Była nauka, kultura i zabawa, czyli to co młodym umysłom potrzebne jest najbardziej! Do zobaczenia!

Komentarze są nieaktywne

Skip to content