Działo się, czyli „Jesienne Wariacje” z Biblioteką!


Spójrzcie koniecznie na naszą relację fotograficzną z Jesiennych Wariacji! W sobotni poranek spotkali się w Bibliotece amatorzy fantastycznej zabawy.

Warsztaty plastyczne poprowadziła bibliotekarka Małgosia – kreatywna bibliotekarka Biblioteka Publiczna Gminy Pomiechówek Filia w Kosewie, zaś w gry ruchowe wkręciły dzieciaki bibliotekarka Patrycja i dyrektor Kasia. Wszyscy dali się porwać zabawowej atmosferze. Było dość głośno (co nie zdarza się często w bibliotekach), była rywalizacja, ale także doświadczenia chemiczne oraz czas na wykazanie się talentami artystycznymi.

W czasie warsztatów plastycznych powstały potworrrne zawieszki i strrraszne stworki. Kolorowy papier, bibuła, klej, brokat i duuużo wyobraźni pozwoliły stworzyć niepowtarzalne dzieła.

Podczas wyścigów po wyjątkowym torze (pełnym przeszkód i niespodzianek w postaci mostów, kładek i pułapek zbudowanych z książek, pluszaków i klocków) wyłoniliśmy zwycięską drużynę Mistrzów Wyścigu Kapsli (Bartosza i Weronikę). Tandem ten zaprezentował życiową formę i niebyło na nich mocnych. W niezwykle wymagającej konkurencji rzutem piłeczką pingpongową do celu (wytłoczki po jajkach) dyplom Mistrzyni i Mistrza Celności otrzymali … Weronika i Bartosz (tak!).

Po wysiłku fizycznym zawodnicy zregenerowali siły przy owocowym poczęstunku, po czym przystąpili do eksperymentów chemicznych, prowadzonych pod czujnym okiem pani Małgosi. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i rodzicom. Świetnie się z Wami bawiłyśmy!:)

Komentarze są nieaktywne

Skip to content