Relacja z webinaru dla seniorów i ich opiekunów


Czwartkowy poranek spędziliśmy na dyskusji nad tym jak chronić się przed naciągaczami oraz wysłuchaniu webinarium o „Oszustwach z wykorzystaniem wizerunku Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego – jak działają oszuści i jak się przed nimi chronić”, realizowanym w ramach projektu CEDUR. Trudne warunki pogodowe nie ułatwiły nam zadania i dotarcie na zebranie stanowiło nie lada wyzwanie. Kameralny charakter spotkania sprzyjał jednak wymianie doświadczeń i ożywionej dyskusji.

Okazało się, że każda z uczestniczek lub ktoś z ich znajomych spotkał się z próbą wyłudzenia danych osobowych lub pieniędzy. Gość specjalny – Pani podkomisarz Wioletta Szubska z Wydziału Prasowo-Informacyjnego Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji uzupełniła informacje przekazane podczas webinarium, opisując schematy działań oszustów, zwróciła uwagę na to, co powinno wzbudzić naszą nieufność, jak działać, gdy mamy podejrzenie, że nasz rozmówca ma złe intencje oraz poinstruowała gdzie i jak można zgłaszać zawiadomienia o przestępstwie lub usiłowaniach czynów karalnych.

Dowiedzieliśmy się czym zajmuje się Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości Polska Policja i jakie środki ostrożności zachować aby nie paść ofiarą oszustów działających w sieci. Wszystkie uczestniczki wyszły z Biblioteki wyposażone nie tylko w niezbędną w dzisiejszych czasach wiedzę, ale otrzymały też pakiet materiałów o bezpieczeństwie seniora w sieci, opaski odblaskowe i płyty CD z nagraniami Policyjnej Orkiestry.

Biblioteka została obdarowana pięknie wydaną książką „Patroni honorowi Policji”, która wkrótce będzie dostępna dla każdego Czytelnika. To był bardzo pożytecznie spędzony czas i mimo tematyki spotkania było ono wyjątkowo miłe. Bardzo serdecznie dziękujemy uczestniczkom i prowadzącej Wiola Szubska!

Komentarze są nieaktywne

Skip to content