Narodowe Czytanie 2023 „Nad Niemnem”


Świętowanie tegorocznych obchodów Narodowego Czytania rozpoczęliśmy już od 4 września 2023r od filmiku, w którym wystąpiła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Anna Kutkowska wraz z Pauliną Szymańską z wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Gminy Pomiechówek.

Ostatnia scenka z czytania fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” została opublikowana dziś i z tego względu dla Państwa wygody postanowiliśmy umieścić wszystkie scenki z naszymi gośćmi w jednym miejscu. Miłego seansu!

W pierwszym odcinku w rolę Marty Korczyńskiej wcieliła się Anna Kutkowska – Dyrektor Gminny Ośrodek Kultury w Pomiechówku zaś temperamentną pannę Justynę Orzelską zagrała Paulina Szymańska z Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Gmina Pomiechówek.
Tymczasem, zapraszamy do obejrzenia drugiego dialogu z pierwszego tomu „Nad Niemnem”. Tym razem Pani Małgorzata Cybula z Biblioteka Publiczna Gminy Pomiechówek Filia w Kosewie wcieliła się w Benedykta Korczyńskiego, natomiast bawidamka – Bolesława Kirłę zagrała Monika Piłkowska-Końska z Wydziału Projektów Rozwojowych Urzędu Gmina Pomiechówek.
Tym razem rolę Benedykta Korczyńskiego przejął Andrzej Lenart ze Stowarzyszenie Twórcza Dolina, a towarzyszącego mu Teofila Różyca zagrała Ewa Ładniak z Dyskusyjny Klub Książki w Pomiechówku.
Dziś zobaczycie, jak Pani domu Emilia Korczyńska zmaga się ze swoimi napadami histerii – w tej roli dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Pomiechówek Katarzyna Urbaś, a towarzyszy jej nad wyraz troskliwy sąsiad – Bolesław Kirło, w którego wcieliła się nasza Kalina Skudniewska.
Zapraszamy do obejrzenia rozmowy pomiędzy Teofilem Różycem, w którego rolę wcieliła się Maria Łyszkowska, a Bolesławem Kirło – w tej roli zobaczymy Annę Czekaj.
Serdecznie zachęcamy do obejrzenia szóstego odcinka, gdzie w role Jana Bohatyrowicza i Justyny Orzelskiej wcielili się Państwo Danuta i Piotr Bolek ze Stowarzyszenia Twórcza Dolina.
Justynę Orzelską zagrała Katarzyna Koper ze Stowarzyszenia Twórcza Dolina, która podczas lipcowego spotkania w naszej bibliotece opowiadała o półrocznym pobycie w Japonii. W rolę entuzjasty idei pozytywistycznej – „Wici” wcielił się Maciej Koński, który kiedyś spędził u nas mnóstwo czasu biorąc udział w zajęciach Lokalnego Klubu Kodowania. Obecnie Maciej jest jednym z członków grupy językowej Let’s Chit-Chat, stworzonej przez wolontariuszki Gminnego Ośrodka Kultury w Pomiechówku oraz Biblioteki w Pomiechówku.
W rolę rozżalonego Benedykta Korczyńskiego wcieliła się Ewa Mróz – prowadząca Dyskusyjny Klub Książki w Pomiechówku, była dyrektor naszej Biblioteki, zaś Witolda Korczyńskiego zagrała Sylwia Ciszyńska z pracowni kreatywnej Czarny Kapelusz – Sylwia Ciszyńska.
W ostatniej scence Danuta Piskunowicz z Dyskusyjny Klub Książki w Pomiechówku wcieliła się w Justynę Orzelską. Towarzyszy Jej Witold Korczyński – w tej roli zobaczycie Błażeja Brańskiego, członka chóru parafialnego Chór Cantate Domino przy parafii św. Anny w Pomiechówku.

Komentarze są nieaktywne

Skip to content