Odwiedziny Tygrysków z przedszkola w Pomiechówku


Poniedziałek zaczął się książkowo! Rano przybyli do nas wspaniali goście z Publiczne Przedszkole w Pomiechówku.

Dzieci z grupy Tygryski dowiedziały się jak należy dbać o książki, po czym Ewelina przeczytała 4-latkom książkę „Franklin i książka z biblioteki”.

W tej historii główny bohater gubi książkę z biblioteki i jest tym faktem absolutnie przerażony. Dociekliwy żółwik, odkrywa jednak, że jego przyjaciel zabrał książkę do domu, nie informując o tym nikogo. Po lekturze wspólnie zastanawialiśmy się, czy zabieranie rzeczy nie należących do nas samych to na pewno dobry pomysł.

Kolejnym punktem spotkania był teatrzyk Kamishibai „Little Red Riding Hood (Czerwony Kapturek)„, który przedstawiła wolontariuszka Julia wraz z Eweliną, która na potrzeby zajęć została tłumaczką z języka angielskiego.

W czasie trwania przedstawienia Julia robiła przerwy i z pomocą narysowanych plansz z postaciami występującymi w baśni, nauczyła przedszkolaków kilku nowych słów. Tygryski z zapałem powtarzały nowe słowa i okazało się, że niektóre znają już doskonale. Na koniec zaproponowaliśmy gościom mały tour po naszej bibliotece i rozdaliśmy przygotowane przez Julię kolorowanki z Czerwonym Kapturkiem.

Dziękujemy dzieciom i towarzyszącym im Paniom – Kamili Turłaj i Zofii Koperskiej za bardzo miłe odwiedziny. Byliście wspaniali!

 

Komentarze są nieaktywne

Skip to content