Pożegnanie wolontariuszki z Austrii


Wczorajszy dzień spędziliśmy na radosnych przygotowaniach i krzątaninie, natomiast popołudnie było pełne wzruszeń, podziękowań i pięknych chwil, które zostaną w naszych sercach na długo.

Wolontariuszka z Europejski Korpus Solidarności – Julia Ripper spędziła u nas blisko rok poznając polską kulturę, tradycje i zwyczaje, również dzięki podróżom do takich miast jak Kraków, Wrocław, Gdańsk, Gdynia i Płock. Teraz Julia wraca do swojego domu w Austrii ze sporym bagażem wspomnień i doświadczeniem pracy w bibliotece!

Ten czas minął tak szybko, że nawet nie zdążyliśmy nacieszyć się tym, ile Julia wniosła do naszej instytucji, począwszy od tworzenia dekoracji, aż po projekty graficzne i prowadzenie zajęć dla dzieci. Julia okazała się być bardzo utalentowaną i pracowitą osobą, na którą zawsze mogliśmy liczyć.

Wszystko co dobre, niestety, kiedyś musi się skończyć, a pożegnania są nieodłącznym elementem życia.

Dziękujemy Julii za ten wspaniały czas spędzony w bibliotece oraz niespodziankę w formie własnoręcznie upieczonego tortu dla wszystkich gości.

Dziękujemy Pani Bożenie Śliwińskiej – Sekretarz Gmina Pomiechówek za obecność i miłe słowa skierowane do Julii, Pani Ewie Mróz, która we wrześniu 2022 r. przyjmowała Julię pod swoje skrzydła, jako ówczesna dyrektor Biblioteki, Panu Grzegorzowi Sempachowi oraz Sylwii Regulskiej ze Stowarzyszenia Promocji Wolontariatu, mentorom (Pawłowi Lewczukowi i Bartkowi Kilisiowi), Pani Elżbiecie Kamińskiej (która troszczyła się o naszą wolontariuszkę jak o członka rodziny), nauczycielom z gminnych szkół i przedszkola, pracownikom Gminny Ośrodek Kultury w Pomiechówku i Biblioteka Publiczna Gminy Pomiechówek za pomoc w realizacji wolontariatu i opiekę nad wolontariuszami.

Komentarze są nieaktywne

Skip to content