Relacja z wycieczki do szkółki leśnej w Skierdach


To był uroczy poniedziałek! Byliśmy z młodymi przyjaciółmi naszej biblioteki na wycieczce przyrodniczo-edukacyjnej w szkółce kontenerowej w Skierdach. Tu wzrastają sadzonki drzew iglastych: sosen, świerków i modrzewi oraz liściastych: dębów, buków, brzóz, lip i klonów, które wysadzane są w naszych lasach.

Dziękujemy serdecznie za bardzo interesującą wizytę Nadleśnictwu Jabłonna https://jablonna.warszawa.lasy.gov.pl oraz za wspaniałą opiekę i interesującą opowieść o szkółce i lesie Tomaszowi Kołakowskiemu, leśnikowi z piękną tradycją rodzinną pracy w Lasach Państwowych.

Teraz już wiemy do czego służy klupa i jak działa cechówka, jak rozróżnić jodłę od świerka oraz sarnę od jelenia. Z całego serca polecamy wizytę w leśnej izbie edukacyjnej w Skierdach! Kiełbaski zaś pieczone nad ogniskiem pod tzw. „Grzybkiem” smakują wybornie.

Był też czas i miejsce na zabawę oraz własnoręczne zdobienie ekologicznych toreb! Największym powodzeniem cieszył się motyw wilka, wiewiórki, motyla i dudka oraz tropy zwierząt. Wszyscy wróciliśmy we wspaniałym nastrojach i z chrapką na dalsze przygody z Biblioteką.

 

Komentarze są nieaktywne

Skip to content