Wernisaż wystawy „Osobista kronika wizualna”


Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Sylwii Regulskiej, który odbędzie się w naszej bibliotece już 12 sierpnia (piątek), o godzinie 17.00.

Sylwia Regulska jest studentką Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Po ukończeniu Państwowego Liceum Plastycznego im. Wojciecha Gersona w Warszawie, Sylwia wyjechała do Szwecji i Holandii.

W Holandii została na rok, aby zostać wolontariuszką Europejskiego Korpusu Solidarności w muzeum Batavialand, zajmującym się rekonstrukcją i konserwacją łodzi i okrętów.

Po dwóch latach spędzonych w Holandii, Sylwia powróciła do Polski w celu rozpoczęcia studiów na wydziale konserwacji. Studia związane z konserwacją dzieł sztuki poszerzyły wiedzę z zakresu technologii malarstwa, co pozwoliło na osiągnięcie kolejnego etapu rozwoju umiejętności malarskich.

OD AUTORKI

„Na wystawie prezentuję zarówno prace starsze, z czasu liceum jak i najnowsze. Zbiór moich obrazów stanowi przegląd różnych technik, ale także tematów, stanowiąc swojego rodzaju dokumentację przebytej drogi artystycznej.

Zainteresowanie malarstwem oraz rzemiosłem towarzyszy mi niezmiennie od najwcześniejszych lat życia.

Obrazy stanowią także zbiór wspomnień z podróży, które odbywałam w ciągu ostatnich siedmiu lat. Zarówno pejzaże, osoby, czy niektóre przedmioty mają ścisły związek z odwiedzanymi miejscami.”

Komentarze są nieaktywne

Skip to content