Zapoznanie klasy Ia z biblioteką


W dniu 5.04.2022 (WTOREK) gościliśmy na spotkaniu zapoznawczym uczniów z klasy I A (Szkoła Podstawowa w Pomiechówku im. gen. W. Thommee), wychowawczynię Panią Hannę Kownacką oraz Panią Renatę Szatkowską z biblioteki szkolnej.

Specjalnie na tę okazję Ewelina przygotowała dla naszych gości lekcję biblioteczną, z której dzieci dowiedziały się jaką rolę pełni biblioteka i zwiedziły wszystkie jej najskrytsze zakamarki.

Ku naszej radości okazało się też, że kilkoro z uczniów jest naszymi Czytelnikami .

Następnie uczniowie poznali budowę książki oraz jej rodzaje. Później nadszedł czas na dyskusję dotyczącą dbania o ich długoterminową kondycję.

Kolejnym punktem zajęć było przedstawienie teatru kamishibai pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu Eweliny. Dzieciom bardzo podobał się teatrzyk i słuchały z zainteresowaniem tej znanej baśni.

Przy okazji poruszyliśmy temat nierozmawiania z nieznajomymi i ewentualnych zagrożeń płynących z kontaktu z nimi. Spotkanie zwieńczyło wspólne kolorowanie kolorowanek przedstawiających scenki z ponadczasowej bajki „Czerwony Kapturek”.

Dziękujemy za miłe odwiedziny i mamy nadzieję, że już niedługo odwiedzicie nas ponownie!

Na sam koniec warto wspomnieć, że teatrzyk kamishibai wygraliśmy dzięki Waszym codziennym głosom w ubiegłorocznej akcji Kinder Mleczna Kanapka „Przerwa na wspólne czytanie”.

Komentarze są nieaktywne

Skip to content