Zobacz jak było na spotkaniu DKK


Od naszego ostatniego spotkania upłynęło trochę czasu, a relacja dopiero teraz, ale spieszę z usprawiedliwieniem, że szalejące wirusy i mnie dopadły, ale do rzeczy.

Rozmawiałyśmy o książce Kristin Hannah „Jedyna z archipelagu” i….cóż to była za dyskusja!!! Gorąca i wyzwalająca różne emocje.

Ale i temat niełatwy. Bo czy można wybaczyć matce opuszczenie rodziny, zostawienie nastoletnich córek z ojcem alkoholikiem i robienie kariery? Brzmi okropnie i okrutnie.

Przed laty Nora Bridge porzuciła męża i córki. Odniosła sukces jako autorka radiowego talk-show i ceniona felietonistka rubryki porad w jednej z gazet. Ikona moralności (tak jest postrzegana przez czytelników) wie wszystko; umie też poradzić, jak utrzymać dobre stosunki rodzinne. I tu pojawia się rysa i skrywana latami tajemnica.

Sama nie potrafi przełamać jedenastoletniego milczenia i nawiązać kontaktu ze swoją młodszą córką Ruby, która przepełniona goryczą i nienawiścią do matki, podświadomie pragnie zemsty.

Autorka pokazuje (choć to realia amerykańskie), że w życiu nie wszystko jest biało-czarne, a trudne decyzje podyktowane są często koniecznością ratowania siebie.

„Jedyna z archipelagu”, to poruszająca, wzruszająca i ciepła powieść o bolesnej relacji matki z córkami, rodzinnych tajemnicach oraz trudnej sztuce wybaczania.

To powieść, którą czyta się jednym tchem ocierając często łzy. Polecamy bardzo!

Tekst i zdjęcia: Ewa Mróz

Komentarze są nieaktywne

Skip to content