Relacja z mikołajkowych warsztatów zakładkowych


Jesteście może ciekawi jak wyglądały nasze wczorajsze warsztaty dla dzieci?
 
Jeśli tak, to zapraszamy serdecznie do obejrzenia poniższej relacji. Zaczęliśmy się od uprzejmego powitania, a później od razu przystąpiliśmy do dzieła. Bibliotekarka Ewelina umilała nam pracę czytając na głos książkę „Boże Narodzenie w Bullerbyn” autorstwa Astrid Lindgren.
 
Później wolontariuszka Julia pokazała nam prezentację o austriackich świątecznych tradycjach i posłuchaliśmy też piosenki, którą dzieci śpiewają dla Nikolausa, bo to właśnie on rozdaje prezenty 6 grudnia w Austrii. Mieliśmy też okazję spróbować tradycyjnych austriackich ciasteczek z marmoladą, które spożywane są właśnie w czasie Świąt Bożego Narodzenia.
 
Okazało się, że jedna książka jest niewystarczająca, więc Ewelina przeczytała jeszcze jedną bożonarodzeniową opowieść. Tym razem było to opowiadanie „Mikołaj i kominiarz” napisane przez Barbarę Wicher.
 
To spotkanie było pełne niespodzianek! Uczestniczka Helenka poczęstowała wszystkich uczestników pysznymi pierniczkami, które zrobiła z mamą, a Bartuś podzielił się cukierkami z okazji zbliżającej się daty jego urodzin.
 
Ostatnią niespodzianką było to, że na koniec spotkania każde dziecko otrzymało od nas dyplom, własną książeczkę dla dzieci oraz kolorowankę.
 
Było nam naprawdę bardzo miło, i dziękujemy, że spędziliście z nami ten czas. Obserwowanie Was przy tworzeniu zakładek, to była czysta przyjemność!

 

Komentarze są nieaktywne

Skip to content