Relacja z wernisażu Sylwii Regulskiej


W piątkowe popołudnie 12 sierpnia 2022 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Pomiechówek odbył się wernisaż obrazów Sylwii Regulskiej.

Młoda artystka, studentka Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych zaprezentowała 28 prac stanowiących przegląd jej umiejętności i dotychczasowej drogi artystycznej.

Dyrektor biblioteki Ewa Mróz, przedstawiając artystkę wspomniała także o jej poza artystycznych zainteresowaniach, a mianowicie pracy w Stowarzyszeniu Promocji Wolontariatu jako koordynatorki wymiany międzynarodowej. To poprzez to działanie od ponad 6 lat w Bibliotece gościmy wolontariuszki z zagranicy.

Na wystawie, licznie zgromadzeni goście mogli oglądać prace starsze, z okresu liceum jak i najnowsze. Zebrane obrazy to przegląd różnych technik (prace olejne, tempery, rysunki węglem, akryle) oraz tematów i twórczych inspiracji.

Szczególną uwagę zwracał portret „The Ring Lady” olej na płótnie wykonany w 2017 r. przedstawiający starszą kobietę, Borneankę, seniorkę roku z  grupy etnicznej Bidayuh oraz obrazy wykonane na studiach tzw. kopie i interpretacje. To  prace zgłębiające techniki  charakterystyczne dla danej epoki np. „Pejzaż barokowy holenderski” i „Pejzaż renesansowy” czy prace polegające na próbie  uchwycenia charakterystycznego stylu danego artysty np.  „Portret wg Henryka Siemiradzkiego”

Obecna wystawa jest pierwszą indywidualną wystawą Sylwii Regulskiej i bardzo cieszy fakt, że właśnie pomiechowską bibliotekę publiczną wybrała na swój artystyczny debiut.

Obrazy można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 2 września 2022 r.

Zapraszamy serdecznie!

 

Komentarze są nieaktywne

Skip to content